Program

HARMONOGRAM KONFERENCIE


8:30 – 9:00     REGISTRÁCIA

Prednášková sála

9:00                 ZAHÁJENIE KONFERENCIE

9:00 – 9:50     Kozmetické prístroje pre začiatočníkov aj pokročilých

9:55 – 10:10   Prezentácia značky – ESSE skincare

10:15 – 10:45   COFFEE BREAK

10:45 – 11:15  Jazvy po akné – ako na ne?

11:20 – 11:35  Prezentácia značky  – LPG Endermologie

11:40 – 12:30  Emocionálni upíri a psychohygiena v praxi

12:30 – 13:30  OBED

13:30 – 14:20  Mýty a fakty v kozmetike

14:25 – 14:40  Prezentácia značky – Oxynergy / Fushion

14:45 – 15:15  COFFEE BREAK

15:15 – 16:00  PMU kedysi a dnes + trendy súčasnosti

16:00 – 16:30  TOMBOLA

Workshopová sála

9:30 – 10:15  Aplikačné protokoly lekárskych chemických peelingov, INNOAESTHETICS

10:45 – 11:30  Základy fotografovania a práca so sociálnymi sieťami, TBA

12:00 – 12:45  Detox a depigmentácia pletiARKANA

14:00 – 14:45  Epigenetika – veda o génoch, ktoré riadia naše bunky – HYDROPEPTIDE

15:00 – 15:45  Prístrojové neinvazívne omladzujúce ošetrenie Hydradermie YOUTH – GUINOT

ZÁVER


PREDNÁŠKY

Kozmetické prístroje pre začiatočníkov aj pokročilých

Súčasným trendom a štandardom pri kozmetických ošetreniach je používanie rôznych prístrojov. Viete sa v nich zorientovať? Ako fungujú, aké druhy môže používať kozmetička, ako si vybrať ten správny presne pre vás? Ako vyťažiť z investície do prístrojového vybavenia? O prístrojoch od A po Z sa budeme rozprávať s MUDr. Martinom Sochorom, PhD.

Mýty a fakty v kozmetike

Vy sa pýtate – my odpovedáme! Na tejto prednáške budete mať jedinečnú šancu dozvedieť sa pravdu o mýtoch, ktoré v kozmetike panujú. Sú kmeňové bunky skutočné bunky? Naozaj pod vodou slnko neopaľuje? Čo je to dermatokozmetika? Neváhajte si pripraviť aj svoje otázky – čím viac mýtov vyvrátime, tým lepšie! Prednášať bude Ing. Silvia Martiniaková, PhD z Fakulty chemickej a potravinárskej technológie STU.

Emocionálni upíri a psychohygiena v kozmetickej praxi

Poznáte to, celý deň v práci makáte, snažíte sa biznis držať nad vodou a domov príde nepoužiteľný človek (ktorého tam čaká druhá šichta). Navyše, nie každý klient je naša najlepšia kamarátka. Koľkokrát sa vám stalo, že vás jeden zákazník obral o všetku energiu a niekedy dokonca privodil bolesť hlavy? Viete s takouto energiou pracovať? Ako nepríjemné pocity neprenášať na ďalšieho „nevinného“ klienta? O emocionálnych upíroch a o metódach čistenia vedomia bude prednášať Mgr. Janette Šimková.

PMU kedysi a dnes + trendy súčasnosti

Bolo trendy, vyšlo z módy, opäť je v kurze a zachvíľu možno zas nebude.. Kto si ešte pamätá modré obočie? Možno sa o 20 rokov budeme rovnako pozerať aj na microblading. Tetovanie má dlhú históriu a prešlo veľkým vývojom. Na tejto prednáške si ale povieme aj niečo o legislatíve, pigmentoch, nových spôsoboch ich implantovania do kože a rozoberieme aj vplyv sociálnych médií na trendy v PMU. O permanentnom make-upe bude prednášať PhDr. Vlasta Pilmaierová.

JAZVY po akné – ako na ne?

Už akné samo o sebe je pre človeka nepríjemné. No aj po jeho vyliečení to pre pleť nemusí znamenať koniec. Takmer vždy ostane koža poznačená jazvami rôzneho druhu. A práve na tento problém a jeho riešenia sa zameriame v tejto prednáške. Aké druhy jaziev sa vyskytujú, ako s ktorou zaobchádzať a ošetrovať ju, kedy dokáže pomôcť kozmetická starostlivosť a kedy už potrebujeme pomoc dermatológa? Všetko o jazvách s MUDr. Michaelou Duchoňovou, PhD.

ESSE Skincare

Zistenia z výskumu Human Mircobiome project v roku 2009 zmenili konvenčný pohľad na pleť. Sekvenovaním DNA mikróbov sa začala vnímať pokožka ako ekosystém ľudských a mikrobiálnych buniek. Esse následne začala proces začlenenia tejto novej vízie do vývoja svojich produktov a z organickej značky sa následne stala aj probiotická. Esse Probiotic Skincare je prelomom v starostlivosti o pleť a v súčastnosti je svetovou špičkou vo výskume využitia probiotík v kozmetickom priemysle. V tejto oblasti má dobré skúsenosti a vykazuje vynikajúce výsledky pri ošetrovaní problematickej pleti, tak ako aj pri ošetreniach pre anti-aging. Je prvou spoločnosťou ktorej sa podarilo aplikovať živé probiotíka do kozmetických produktov. Esse využíva aj prebiotiká ako selektívnu výživu pre prospešné mikróby existujúce na pokožke. Značka je certifikovaná najväčšou certifikačnou spoločnosťou na svete Ecocert, a spĺňa kritériá pre certifikáty ako Peta, Vegan, Beauty without cruelty, Fair trade. Nie je testovaná na zvieratách, neobsahuje živočíšne produkty, dokonca ani včelí vosk, je šetrná k prírode a ľudskému telu. Kozmetika Esse skincare neobsahuje parabény, žiadne aromatické syntetické látky, ani umelé farbivá a iné látky zanechávajúce chemické stopy na pokožke. https://www.esseskincare.com/sk/

LPG Endermologie

Unikátna prístrojová technika ENDERMOLOGIE® francúzskej spoločnosti LPG Systems sa používa už od roku 1986 v 110 krajinách světa. LPG prístroj poslednej generácie Cellu M6 ALLIANCE rieši biostimulačnou metódou behom jedného ošetrenia odstránenie odolného tuku, vyhladenie celulitídy a spevnenie pokožky. Ponúkame zoštíhlenie tela a omladenie tváre úplne prirodzenou cestou, príjemne, bez bolesti, s viditelnými výsledkami. LPG prístroje používajú špecialisti po celom svete aj v estetickej chirurgii a fyzioterapii na rýchlu regeneráciu kožných tkanív po operáciach (edémy, jazvy, popáleniny a pod.). http://www.kpmedical.cz/

Oxynergy – FUSION

Hlavným zámerom spoločnosti je vývoj vysoko kvalitných výrobkov farmaceutickej kvality a zavedenie inovačných technologií. Produkty FUSION MESOTHERAPY sú prezentované od roku 2007 vo viac než 45 krajinách sveta. Značka FUSION MESO patrí spoločnosti Oxynergy Paris Group založenou v roku 2001 Raphaelom Duérinckom.

Vďaka neustálemu hľadaniu nových vysoko účinných a zároveň bezpečných metód vyvinula spoločnost celú škálu produktov novej generácie najvyššej kvality a účinnosti pre postupy mezoterapie. Všetky výrobky sú vyrobené podľa európskych noriem kvality. Všetky produkty majú všetky potrebné klinické, toxikologické a technické testy.


WORKSHOPY

Základy fotografovania a práca so sociálnymi sieťami

Lektor: Pavol Hostin, grafický dizajnér a lektor TBA

Moderný marketing – to je aj kvalitná prezentácia na internete a sociálnych sieťach. Vytvára prvý dojem a tak, ako môže klienta prilákať, môže ho rýchlo aj odstrašiť. Máte dojem, že vaše fotky nezodpovedajú kvalite služieb vo vašom salóne? Nepokazte si imidž ešte predtým, ako si nejaký vytvoríte! Na profesionálne fotky a prezentáciu na vysokej úrovni úplne stačí aj smartfón. Na tomto workshope si ukážeme, ako využiť jeho potenciál na maximum.

Už žiadne rozmazané, tmavé a nezaujímavé fotky – len šťavnaté a lákavé vyobrazenia vašej práce!

Aplikačné protokoly lekárskych chemických peelingov – INNOAESTHETICS

Lektor: Dr. Marina Stolic  / MedicaAesthetica  Belehrad – Srbsko

Cieľom odborného workshopu bude nadobudnúť teoretické vedomosti a praktické zručnosti potrebné k aplikácii lekárskych chemických peelingov k produktom Bio C, EyeCorrector, Mandelage, Lichtening, Glycoage. Účastníci budú mať možnosť oboznámiť sa s účinkami a vplyvom chemických peelingov za účelom ošetrenia očného okolia, tváre, krku, dekoltu určeného pre odstránenie známok starnutia pokožky, ako aj pigmentačných zmien  na pokožke profesionálnou radou produktov.

Detox a depigmentácia pleti – ARKANA

Lektor: Marcela Šarvaicová, odborná školiteľka značky Arkana

Workshop je zameraný na praktickú ukážku ošetrenia v hybridnej kombinácii dvoch produktových rád Arkany i-TECH DETOX THERAPY a UNITONE TXA + VIT C THERAPY.

Nová doba si vyžaduje novú ochranu! Unikátne ošetrenie i-TECH DETOX THERAPY účinne chráni pokožku pred nástrahami moderného sveta. Komplexná denná i nočná starostlivosť si poradí s dôsledkami nedostatku spánku, únavy, stresu či umelého osvetlenia, ktoré sa podpisujú na stave našej pokožky. Patentované aktívne látky na prírodnej báze a na báze platiny aktívne detoxikujú, regenerujú a ochraňujú DNA kožných buniek.

Zabudnite na pigmentové škvrny! Terapia UNITONE TXA + VIT C je založená na vysokej koncentrácii kyseliny tranexamovej, ktorá predstavuje najnovší objav kozmetológie v boji proti pigmentovým škvrnám. Kyselina tranexamová má jedinečnú schopnosť rozjasniť pleť, vyrovnať farebný tón, eliminovať pigmentové škvrny a tiež predchádzať ich vzniku. Vďaka obsahu aktívneho vitamínu C a niacinamidu, tieto látky prenikajú do hlbších vrstiev pokožky a neutralizujú voľné radikály. Takisto spevňujú krvné cievky, rozjasňujú pigmentové škvrny, regenerujú a majú protizápalový účinok.

Prístrojové neinvazívne omladzujúce ošetrenie Hydradermie YOUTH – GUINOT

Lektor: Alena Nagyová –  školiteľka Guinot

Celosvetovo uznávané ako jedno z najúčinnejších neinvazívnych kozmetických ošetrení pleti sa Hydradermie už vyše 40 rokov používa v najexkluzívnejších salónoch krásy na svete. Hydradermie je jedinečné ošetrenie, ktoré kombinuje vlastný high-tech prístroj a účinné látky obsiahnuté v kompaktných produktoch vlastného radu. Táto kombinácia zaručuje maximálne účinné vpravenie aktívnych zložiek prípravkov do hlbších vrstiev pleti a okamžite viditeľne výsledky.

Tajomstvo ošetrenia:

  • Dynamická ionizácia – Výnimočná kombinácia pôsobenia galvanického prúdu a jemnej masáže ergonomicky tvarovanými elektródami zabezpečí vstrebávanie účinných látok s kladnou aj zápornou polaritou v hlbších vrstvách pokožky. Odstráni nečistoty, vyčistí upchaté póry, vďaka aktívnym zložkám vpravených gélov rieši problémy, ktoré si na pleti želáte odstrániť, či korigovať. Počas jedného ošetrenia je dokonca možné riešiť viac nedostatkov naraz a odhaliť krásu pleti už počas prvého ošetrenia. Aplikované prípravky sú na prírodnej báze, obsahujú výťažky z rastlín a boli vyvinuté špeciálne pre tento prístroj.
  • Podpora termohlavicou – Stimuluje bunkovú aktivitu, napomáha k zvýšenej mikrocirkulácii  a rýchlejšej distribúcii aktívnych zložiek. Pleti prinavracia jas a zdravý vzhľad.
  • Manuálna masáž a maska  – Maska bohatá na koncentrované aktívne zložky a relaxačná masáž upokojujúcou emulziou doplní pleti potrebné regenerujúce látky. Výsledkom je zdravý, omladený a rozžiarený vzhľad.

Epigenetika – veda o génoch, ktoré riadia naše bunky,  HYDROPEPTIDE

Lektor: Mgr.Daniela Čendulová, školiteľka HydroPeptide

Predstavujeme spoločnosť HydroPeptide, ktorá urobila revolúciu v starostlivosti o pokožku využitia peptidov ako signálnych molekúl na bunkovej úrovni. Prípravky Hydropeptide pre profesionálnu starostlivosť v salónoch ako aj prípravky na domáce ošetrenie obsahujú viac ako 60 peptidov. Sú bohaté na antioxidanty, rastlinné kmeňové bunky, rastové faktory, kyselinu hyalorónovú a dalšie účinné výťažky. Táto výnimočná koncepcia s Epigenetikou osloví aj tých najnáročnejších zákazníkov. Produkty Hydropeptide majú vedúce postavenie v anti-age medicíne. Táto značka získala v posledných rokoch niekoľko prestížnych ocenení v Európe,v Azii a USA.

 

Organizátor akcie si vyhradzuje právo na zmenu programu.